1 047 Tauplitz.jpg
Hromada písmenek a obrázků, jejichž účelem je nikoli odradit, ale potěšit kamarády, rodinu, hledače i náhodné surfaře. A taky jako prevence proti Alzheimerovi...

Rumunsko 2007 -II-3.den

 - obrázek

- obrázek

Rumunsko 2007 - druhý pokus - 3.den

Ráno kolem sedmé jsem udělal dědovi papa a zamířil k Mangalii. Před tímto městem leží většina turistických letovisek známých pod jmény planet. Já jsem si vybral Jupiter.

    Ještě než jsem přijel do Jupiteru, zajel jsem k moři v bezejmenném místě uprostřed polí. V-Stromovi to nevadí a já byl zvědav, jak vypadá pobřeží, kde není písek a v řadách vyrovnaný zapíchnutý slunečníky. Přijel jsem na nějakou pláž beze jména, kde byli nějací naháči i oblečenci, kde ležely deky, stály stany, parkovala auta. Prostě všechno na jedné hromadě. Ale fungovalo to, bylo tam čisto, klid, snad i proto, že rumuni se teprve probouzeli. Já se koupat zatím nechtěl a pokračoval jsem k Jupiteru. Kousek od moře jsem zaparkoval, hodil se do kraťáslů a jen s foťákem a nějakými drobnými zamířil k moři. Opravdu tam bylo! S pískem, molem, lidmi, stánkami, vlnkami...moře. Prošel jsem asi půl kilometru po pobřežním písku, střídavě po souši i ve vodě (zdálo se mi to studený jak čert a nikde nikdo neplaval), otočil se a vrátil se zpátky. Moře jsem viděl, koupal jsem si nohy = splněno, odfajfknuto. Ještě jedna zastávka na foto přístavních jeřábů a pak už jen poslední vesnice před bulharskými hranicemi - 2Mai. Nevím, co je to za název a ani proč se to tak jmenuje. K moři jsem přijel přímo v místě, kde byla nudistická pláž, chvilku jsem si zašmíroval (doufám, že jsem byl v tom černým mundůru a černé přilbě na hlavě dostatečně nenápadný) a užil si poslední 4 kilometry do Vama Veche, hraničnímu přechodu s Bulharskem. Celníci nebo policajti nebo co to vlastně bylo(?) nic nekontrolovali a já se ocitl v Bulharsku.

Dál už je to jiná kapitola a jiný článek s názvem Bulharsko 2007 - 1 den a následující.

Ještě jednou musím konstatovat, že Rumunsko je země, kterou stojí za to navštívit a vidět a je vysoce pravděpodobný, že se tam letos ještě jednou vrátím.

DRUM BUN!!!

31.01.2014 14:59:06
motopospa
Sněhové zprávy

Sněhové zprávy

Co Vás zaujalo?

Motorky a cestování (3820 | 26%)
Hory a lyže (3700 | 25%)
Vodní radovánky (3591 | 25%)
Od všeckého kósek (3526 | 24%)
Jména osob figurujících na těchto webových stránkách jsou pravdivá. Každá osoba může mít více jmen, názvů, přezdívek, ale vždy se jedná o stále stejného jedince. Počet dětí, rodinný stav a hmotné statky každého jedince nemusí odpovídat současnému stavu. Pokud jsem někoho napadl a urazil či jinak poškodil na těle, duši nebo majetku, tímto se mu omlouvám, ale stejně bych to udělal znovu a rád.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one