1 047 Tauplitz.jpg
Hromada písmenek a obrázků, jejichž účelem je nikoli odradit, ale potěšit kamarády, rodinu, hledače i náhodné surfaře. A taky jako prevence proti Alzheimerovi...

Romania 2007

 - obrázek

- obrázek

Rumunsko 2007 - druhý pokus - 3.den

Ráno kolem sedmé jsem udělal dědovi papa a zamířil k Mangalii. Před tímto městem leží většina turistických letovisek známých pod jmény planet. Já jsem si vybral Jupiter.

 - obrázek

- obrázek

Rumunsko 2007 - druhý pokus - 2.den

Probuzení bylo klidné. Stanoval jsem před Cartišoarou, na břehu potoka, stékajícího z Fagaraše. Moje obydlí tvořilo tropiko ze stanu pro tři osoby, které jsem postavil vedle motorky. Tu jsem nezapomněl řádně přikurtovat, protože nebylo by moc příjemné vzbudit se ráno pod motorkou. Sestavu tropika a motorky jsem zakryl nepromokavou plachtou, kterou jsem napnul pomocí stanových kolíků. Tento způsob používám s úspěchem již poměrně dlouho. Vše je skryto případným nenechavým pohledům a mám o něco větší jistotu, že se ráno neprobudím a motorka bude v tahu...

Rumunsko 2007

Rumunsko 2007

Rumunsko 2007

Mapa první třídenní cesty do Rumunska a zpět.

 - obrázek

- obrázek

Rumunsko 2007 - druhý pokus - 1. den

      Tentokrát to moc plánování nepotřebovalo. Před měsícem jsem skončil pod vrcholem Fagaraše a cíl byl tedy jasný. Zbývalo pouze vyřešit průjezd Maďarskem, kde jsem se  400 km, vlevo slunečnice a v pravo kukuřice (případně naopak), moc zdržovat nechtěl. Pojedu v noci!!!

Rumunsko 2007  - druhý pokus

První pokus o zmapování rumunských hor skončil v serpentinách transylvánské magistrály. Ve výšce okolo 2000 metrů ještě ležela spousta sněhu a dál to prostě nešlo. Na jednu stranu to byla škoda, protože zůstat pod vrcholem, to je pech. Na druhou stranu to zase byla výzva pokusit se o pokoření nejvyššího místa Rumunska, až to počasí dovolí. Termín 5. července byl ideální...

pod Paringem u jezera Vidru

pod Paringem u jezera Vidru

Rumunsko 2007

Tentokrát něco úplně jiného

SAPANTA

SAPANTA

"Veselý hřbitov" - jedna z hojně navštěvovaných památek UNESCO v Rumunsku.
 - obrázek

- obrázek

Rumunsko 2007 - 3.den

      Ráno jsem se vzbudil poměrně brzo, v pět hodin našeho času. Spánek v přírodě na čerstvém vzduchu byl osvěžující a dostatečný. Na snídani v tak časných hodinách nejsem zvyklý a tak sbalit věci, provést údržbu motorky a zpátky do Sighisoary.

 - obrázek

- obrázek

Rumunsko 2007 - 2.den

      V pěkně zařízeném pokoji se sprchovým koutem a záchodem se spalo dobře. Rozvodněný potok pod oknem sice dělal pěkný rámus, ale probudilo mě až ranní slunko. Vydatná snídaně od paní domácí přišla vhod a vzhledem ke kvalitě ubytování pro mě i pro motorku byla cena cca 500 Kč velmi příjemná.

 - obrázek

- obrázek

Rumunsko 2007 - 1.den 

     Kam teď? To byla otázka. Stačí otevřít mapu a plánů jsou hned mraky. Nakonec jsem zrušil všechny cesty naplánované  z let minulých a rozhodl vydat se směr východ. Nová motorka byla po cestě na Slovensku zajetá, po garančce a tak jen naložit to nejnutnější a hrr na ně.

 

Sněhové zprávy

Sněhové zprávy

Co Vás zaujalo?

Motorky a cestování (3820 | 26%)
Hory a lyže (3700 | 25%)
Vodní radovánky (3591 | 25%)
Od všeckého kósek (3526 | 24%)
Jména osob figurujících na těchto webových stránkách jsou pravdivá. Každá osoba může mít více jmen, názvů, přezdívek, ale vždy se jedná o stále stejného jedince. Počet dětí, rodinný stav a hmotné statky každého jedince nemusí odpovídat současnému stavu. Pokud jsem někoho napadl a urazil či jinak poškodil na těle, duši nebo majetku, tímto se mu omlouvám, ale stejně bych to udělal znovu a rád.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one