1 047 Tauplitz.jpg
Hromada písmenek a obrázků, jejichž účelem je nikoli odradit, ale potěšit kamarády, rodinu, hledače i náhodné surfaře. A taky jako prevence proti Alzheimerovi...

Montenegro 09

MONTENEGRO

Je to jako Chorvatsko?  Vyplatí se jet o pár desítek až stovek kilometrů dál na jih? Tyto a spoustu jiných otázek jsem si pokládal už několik let. Samozřejmě, že všude slyším jen samé kladné ohlasy (ti nespokojení se většinou nechlubí),ale jak je to doopravdy?

Jako náhradu za odložený výlet po americké "66", jsem si naplánoval malou návštěvu Černé Hory a Albánie. A byla to skutečně dobrá volba

První kilometry v Černé hoře

První kilometry v Černé hoře

Žádné velké ani dlouhodobé přípravy se opět nekonaly. Řeklo se "kdo může a chce, ať jede" a tak se i stalo. Skupinka ve složení Honda VTX1300(Mira), Honda Hornet 900(Erik) a Suzuki V-Strom650 (já) si dala sraz jeden čtvrtek v první polovině srpna u pumpy v Brně. Cesty osudu jsou ale nevyzpytatelné a tak jsme se nakonec zkompletovali až před slovenskými hranicemi.


Cesta po kvalitní dálnici, dělící maďarskou rovinu na dvě téměř stejné poloviny ve stylu kukuřice-slunečnice nebo slunečnice-kukuřice, se musí přetrpět. Občas zastavit, zatížit motorku novým benzínem, odlehčit tělu a protáhnout ztuhlé údy a zase pokračovat dál. Sever Srbska je to samé v bleděmodrým (a modro jsme měli s vyjímkou jednoho dne pořád) a teprve kousek pod Novi Sadem srdce motorkářovo zaplesalo. Kopečky, zatáčky, slušný asfalt, to bylo příjemné zakončení prvního dne.


Překvapivě rychle se setmělo a místo hledání plácku pro bivak jsme dali přednost hotelu u cesty. Dobře jsme udělali. Za 20Euro jsme spali jako lidi a uplakané deštivé ráno potvrdilo správnost naší večerní volby. Královská "švédská" snídaně byla už jen poslední třešničkou na dortu (nažral jsem se tak, že mi to vystačilo na celý den).


Na hranice Srbsko - Černá hora nám chybělo posledních pár desítek kilomterů a díky ustávajícímu dešti jsme si náležitě vychutnali kvalitní povrch hlavní spojnice těchto dvou států. Zbrusu nová rychlá silnice nahradila starou úzkou šotolinovou asfaltku, klikatící se po svazích hor. Jediným brzdičem byly časté policejní hlídky, které ovšem nás nemohly překvapit. Zdržení na čáře bylo nepatrné ve srovnání s Erikovým zazmatkováním, kdy si mě spletl s jiným maníkem  na V-Stromu v protisměru, otočil se a vrátil se cca 20 km zpátky k hotelu. No comment... Díky Bohu, jsme v Černé Hoře.

Sněhové zprávy

Sněhové zprávy

Co Vás zaujalo?

Motorky a cestování (3820 | 26%)
Hory a lyže (3700 | 25%)
Vodní radovánky (3591 | 25%)
Od všeckého kósek (3526 | 24%)
Jména osob figurujících na těchto webových stránkách jsou pravdivá. Každá osoba může mít více jmen, názvů, přezdívek, ale vždy se jedná o stále stejného jedince. Počet dětí, rodinný stav a hmotné statky každého jedince nemusí odpovídat současnému stavu. Pokud jsem někoho napadl a urazil či jinak poškodil na těle, duši nebo majetku, tímto se mu omlouvám, ale stejně bych to udělal znovu a rád.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one