1 047 Tauplitz.jpg
Hromada písmenek a obrázků, jejichž účelem je nikoli odradit, ale potěšit kamarády, rodinu, hledače i náhodné surfaře. A taky jako prevence proti Alzheimerovi...
 - obrázek

- obrázek

Bulharsko 2007 - 1. den

První den v Bulharsku je vlastně pokračováním třetího dne cesty po Rumunsku. Mohl jsem to sice nechat dohromady, ale vzhledem k odlišnosti obou zemí, jsem  svoje putování rozdělil.

   Rumunsko jsem opustil ve Vama Veche a pokračoval po bulharském pobřeží na jih. Silnice byly slušné a já je mohl kochat výhledem na slunečnice. Trochu nuda, ale co se dá dělat. Příjemným zpestřením byl zastávka na mysu Kaliakra, jednoho z nejzajímavějších míst Bulharska, které se značně odlišuje od písčitých pláží s vyrovnanými řadami slunečníků. tady jsem našel 70 m vysoké útesy se zbytky středověkého kláštera, s muzeem, meteorologickou stanicí, restaurací a stánky se suvenýry. To vše ze tří (skoro ze čtyř stran obklopuje nádherně modré moře s křišťálovou vodou, ve které se dají spatřit delfíni. Já jsem ostřil jako ostříž, ale delfína jsem viděl jenom na informační tabuli.

   U cesty z Kaliakry jsem si koupil žlutý meloun. Mám radši červený, ale tak velkou krávu bych nikde nenacpal a hlavně bych ji nesnědl. Přes balčik a Albenu jsem dorazil do Zlatých Písků, kde jsem pofutroval hromadu grilovaných rybiček v plážové hospodě,  prošel se po pláži, vyspal se pláži v odpoledním slunci (dvě piva vypitá v hospodě mi pomohly), vykoupal se v moři i sladkovodním bazénu a pokračoval přes Slunečné pobřeží do Nesebru.

Nesebr je nádherné historické město, bulharské turistické top. Na polostrově o velikosti dvou čtverečních kilometrů se nachází neskutečná koncentrace památek, staveb i vykopávek z dob dávno minulých. Všechny kultury, které tudy prošly, a bylo jich hodně, tu po sobě něco zanechali. Do toho podvečerní zapadající slunce, mraky turistů, hospůdek a kaváren, stánků....... nádhera. Hlídač parkoviště postavil mou motorku vedle své a parkovné odmítl. Ještě poradil, kde najdu nejbližší kemp. Nebudu se rozepisovat o historii a památkách Nesebru, ale i dalších významných míst, které jsou v Bulharsku k vidění. To lze najít například na adrese www.bulharsko.cz/index.php?menu=tipy. Já můžu jen konstatovat, že nekecají a že to tak opravdu je. Večer jsem zakončil v kempu, který mi doporučil hlídač parkoviště. Jmenoval se Europa a byl před lety zrušen. Už byla tma a já nechtěl hledat nic dalšího. Postavil jsem tropiko na travnatém plácku u moře, zalehl a spal.

31.01.2014 15:11:39
motopospa
Sněhové zprávy

Sněhové zprávy

Co Vás zaujalo?

Motorky a cestování (3820 | 26%)
Hory a lyže (3700 | 25%)
Vodní radovánky (3591 | 25%)
Od všeckého kósek (3526 | 24%)
Jména osob figurujících na těchto webových stránkách jsou pravdivá. Každá osoba může mít více jmen, názvů, přezdívek, ale vždy se jedná o stále stejného jedince. Počet dětí, rodinný stav a hmotné statky každého jedince nemusí odpovídat současnému stavu. Pokud jsem někoho napadl a urazil či jinak poškodil na těle, duši nebo majetku, tímto se mu omlouvám, ale stejně bych to udělal znovu a rád.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one