1 047 Tauplitz.jpg
Hromada písmenek a obrázků, jejichž účelem je nikoli odradit, ale potěšit kamarády, rodinu, hledače i náhodné surfaře. A taky jako prevence proti Alzheimerovi...
 - obrázek

- obrázek

Bulharsko 2007 - 3. den

Noc byla chladná (klášter leží poměrně vysoko v horách), ale spacák a seno to pojistili. Něco málo jsem snědl a vydal se pomalu k domovu.

Cesta do Sofie proběhla poměrně klidně. Provoz byl hustší než o víkendu, ale dalo se to. Problém nastal ve chvíli, kdy jsem chtěl za natankovaný benzin zaplatit kartou. Neyšlo to. Nechal jsem peněženku v tankvaku a magnety zřejmě neudělaly bankovní kartě dobře. Naštěstí jsem měl nějaký leva a tak jsem všechny utratil za benzin. Nechaj jsem jen eura a teoreticky by  to mělo na cestu domů stačit. Sofii jsem objel po obchvatu, dá-li se tak tranzitní cesta nazvat a zamířil k srbským hranicím. Srbové nejsou v EU, ale na hranicích to bylo skoro bez zastávky. na první pumpě jsem znovu zkusil kartu, ale nešlo to. Tak jsem to udělal po pár desítkách kilometrů v Srbsku ještě několikrát, ale pokaždé se stejným výsledkem. Prachy na účtu byly, ale vybrat se nedaly. Asi fakt ten magnet. Teprve na začátku Maďarska si karta dala říct a tankování  proběhlo bezhotovostně. To už bylo jasné, že dojedu i s hotovostí, ale stejně jsem už platil zase jen kartou.

Dál už není, co psát. Polovina Srbska je jako Maďarsko - slunečnice a kukuřice. nezáživná a nudná cesta po dálnicích a silnicích první třídy. Věděl jsem, že chci být doma a tak jsem po dálnici valil pořád kolem 150 na tacháči a občas jsem u dvou vzájemně se předjíždějích se kamionů použil i manévr zprava s dálkovým světlem a výstražnými blinkry, aby se mě nelekli.. Jediným zpestřením byla neskutečná bouřka asi 30 km před Bratislavou. Viditelnost na třicet metrů, potoky vody, rychlost maximálně 50 km/h a orientace podle zadních světel kamionu. V pláštěnce a s přáním dojet domů. Opakovala se stejná zima jako na cestě do Rumun a déšť vydržel až k českým hranicím. Zaťal jsem vše, co se zatít dalo a před půlnocí jsem byl doma. Ten den jsem ujel 1304 km a prdel jsem měl jak po gay párty...Kecám. Nebylo to tak hrozné a častější zastávky mi hodně pomohly. 

Měl jsem to za sebou. Za pět dní jsem ujel 4300 km, viděl hodně zajímavého, moře hory, památky, nádherné serpentiny i nudnou dálnici. Dokonale jsem si vypláchl hlavu, přišel na jiný myšlenky a poznal mnoho nového a pěkného. V-Strom jezdil  za 4,3 - 4,8 litru a ani jednou nezazlobil. Za čtyři měsíce od jeho pořízení má na tachometru necelých 12000 km a asi ho nechám chvíli odpočinout. Tak dlouho, jak to jenom vydržím.

31.01.2014 15:12:59
motopospa
Sněhové zprávy

Sněhové zprávy

Co Vás zaujalo?

Motorky a cestování (3820 | 26%)
Hory a lyže (3700 | 25%)
Vodní radovánky (3591 | 25%)
Od všeckého kósek (3526 | 24%)
Jména osob figurujících na těchto webových stránkách jsou pravdivá. Každá osoba může mít více jmen, názvů, přezdívek, ale vždy se jedná o stále stejného jedince. Počet dětí, rodinný stav a hmotné statky každého jedince nemusí odpovídat současnému stavu. Pokud jsem někoho napadl a urazil či jinak poškodil na těle, duši nebo majetku, tímto se mu omlouvám, ale stejně bych to udělal znovu a rád.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one