1 047 Tauplitz.jpg
Hromada písmenek a obrázků, jejichž účelem je nikoli odradit, ale potěšit kamarády, rodinu, hledače i náhodné surfaře. A taky jako prevence proti Alzheimerovi...

Moje motorky

Moje motorky

Když pominu pionýry a mustangy, tak první opravdové motorky přišly na řadu v roce 1996. Tehdy jsem jich vlastnil a vyzkoušel hned několilk.

Kawasaki ZZR400. První, motorka, která stála za zmínku.  Dovezená byla z Japonska, kde se to v té době oblíbenou kobaturou 400 ccm jen hemžilo. U nás se jezdilo spíše na šestistovkách, ale pro začátek stačilo i to. Najezdil jsem s ní jen pár kilometrů, odhaduju maximálně  500. Fotka se nedochovala.

Honda NSR250. Tak to bylo opravdu brko. Motorka s malým objemem motoru, ale s velkým respektem. Dvoutakt s oválnými písty, který se točil hodně vysoko přes 10.000 otáček, lehoučký stroj s perspektivou na rychlou návštěvu nemocnice. Taky jsem toho na ní moc nenajezdil, ale stálo to za to. Bohužel bez fotky.

Suzuki Savage LS400. Na prvních dvou strojích jsem pochopil, jak to jezdí a kam bych asi brzy dojel. Rozhodl jsem se, že budu žít déle a koupil si pro změnu dvě úplně jiný. První byl Savage. Malý čopr, řekl bych že spíše pro ženskou než pro chlapa, ale lehký a jednoduchý, ideální pro každodenní jízdu do práce i na výlety do okolí s maximálkou okolo 140 km/h. Byl to jednoválec, což se jedna z vyjímek mezi čopry, prostě takový malý Norton. Kilometrů na tomto stroji taky nebylo moc, ale spokojenost obrovská. Doplatil jen a jen na to, že držet v baráku dvě motorky byl pro mě v té době přepych a tak šel do světa.

Kawasaki VN15 - Vulcan. To bylo to pravé ořechové! Obrovský čopr, který uvezl mých 100 kilo a ještě nějakou bagáž k tomu. Pohodlný posez na obrovském sedadle, skoro by se dalo říct spíše čalouněném křesle a 300 kilo suché hmotnosti byly předpokladem pro delší pohodové jízdy a k těm byla tato motorka taky využívána. Projela republiku, několikrát byla v Alpách, Rakousku, Itálii, Francii a Švýcarsku, v Chorvatsku, Slovinsku a Maďarsku. Její původní barva byla modrozelená. Naneštěstí jsem ji jednou půjčil známýmu a dopadlo to tak, že se muselo opravovat a při té příležitosti dostala nový kabát a přibylo na ní spousta chromu a doplňků - světla, velké plexi, blinkry, široké stupačky, grill chladiče, nové kryty filtru, osvětlení motoru modrými diodami atd. Byl to krasavec, kterého jsem prodával asi 3x, ale vždycky z toho sešlo, protože jsem s ním zažil spoustu zážitků a bylo mi líto zbavit se ho. Najezdil jsem na něm necelých 50.000 km a před vánocemi 2006 jsem ho po deseti letech prodal. Teď by měl jezdit někde okolo Mladé Boleslavi. Přeji ti hodného majitele a dlouhý život Vulkáne.

Suzuki DL650 V-Strom. Moje současné vozítko. Evolucí jsem dospěl k tomuto řešení. Velká a velmi pohodlná motorka pro dlouhé cestování i každodenní užití. Změna objemu motoru z 1500 (Vulcan) na 650 ccm se mi z počátku zdála hodně drastická a skoro nemožná, ale bylo to opravdu jen zdání.  Objem ničím nenahradíš, tak se to aspoň říká, ale více jak 100 kg suché hmotnosti taky ne. V úvahu přicházel taky litrový V-Strom, ale tam je kromě více koní i více kilogramů. Na 99% jezdím sám a proto je tato volba pro mě naprosto dostačující. Navíc ta spotřeba! Dnes ji mám čtyři a půl měsíce a za tu dobu jsem najezdil 14000 km se spotřebou mezi 4-5 litry podle stylu jízdy. Uvidíme, jak dlouho mi bude říkat PANE! O výměne se neuvažuje ani náhodou!!!

Suzuki Savage LS400

Suzuki Savage LS400

Sněhové zprávy

Sněhové zprávy

Co Vás zaujalo?

Motorky a cestování (3820 | 26%)
Hory a lyže (3700 | 25%)
Vodní radovánky (3591 | 25%)
Od všeckého kósek (3526 | 24%)
Jména osob figurujících na těchto webových stránkách jsou pravdivá. Každá osoba může mít více jmen, názvů, přezdívek, ale vždy se jedná o stále stejného jedince. Počet dětí, rodinný stav a hmotné statky každého jedince nemusí odpovídat současnému stavu. Pokud jsem někoho napadl a urazil či jinak poškodil na těle, duši nebo majetku, tímto se mu omlouvám, ale stejně bych to udělal znovu a rád.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one